sowie

Szkoły jazdy w Wałbrzychu, nauka, prawo jazdy

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
2014-03-21 14:02

Poznaliśmy najlepsze szkoły jazdy i instruktorów, których kursanci w roku 2013 cieszyli się największą zdawalnością egzaminów na prawo jazdy.
Jak co roku władze miasta Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu nagradzają najlepsze ośrodki szkolenia kierowców. Ogółem zdawalność w naszym regionie w ubiegłym roku była stosunkowo niska a na dodatek niższa niż w roku 2012. Egzamin praktyczny w roku 2012 zdało prawie 30% kursantów, w ubiegłym roku tylko niespełna 26,5%. Jeszcze gorzej było z egzaminami teoretycznymi. Jeszcze w 2012 roku testy zaliczało aż prawie 74% zdających. W ubiegłym roku jedynie 45%.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-10-16 09:31

Każdy kierowca wie jak ważna jest prawidłowa konserwacja silnika. To w końcu motor napędowy, „serce” samochodu. Kiedy silnik jest sprawny, samochód działa bez zarzutu, tak jak chcemy, a auto nie zawodzi. Dlatego przypominamy kierowcom. Dbajcie o silniki w swoich pojazdach stosując najlepsze oleje do ochrony swojego silnika. Dni są coraz chłodniejsze, a zima nadchodzi dużymi krokami. Dlatego należy pamiętać, że odpowiednio trzeba zadbać nie tylko o siebie, ale też o swoje…auto. Naprawy i modernizacje nie muszą kojarzyć się wcale z dużymi wydatkami. W sklepie AUTOEXPERT można nabyć najlepszej jakości oleje, które idealnie zabezpieczą każdy rodzaj silnika Waszego samochodu. Trzeba pamiętać że, zanim przyjdą chłody, dobrze jest wymienić olej w silniku, gdyż w niskich temperaturach płyn gęstnieje. W sklepie firmowym znajdującym się przy ulicy Wrocławskiej 45 (poniżej KFC) można kupić oleje najpopularniejszych marek takich jak: Mobil, Castrol, Elf, Shell, Lotos lub też specjalne oleje do silników GM, OPLA czy też samochodów marki Ford.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-03-27 15:01

Na rynku działają od 18 lat. Szkolą kierowców każdych kategorii. Rozmowa z właścicielem szkoły jazdy Grzegorzem Drzewieckim.
- Zima czy lato? Kiedy najlepiej rozpocząć naukę jazdy?
- Każda pora roku jest dobra na rozpoczęcie kursu nauki jazdy, ponieważ jeździmy samochodami przez cały rok. Patrząc z pozycji instruktora najefektywniej szkoli się przyszłych kierowców w okresie, kiedy można nauczyć wszystkich prawidłowych manewrów i zachowań na drodze, bezpiecznej jazdy zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Najmniej efektów przynosi nauka jazdy prowadzona zimą, przy intensywnych opadach śniegu, kiedy drogi są nieodśnieżone, stoimy w korkach i wolno poruszamy się do przodu.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-03-27 15:00

Już po raz kolejny starosta wałbrzyski wyróżnił i nagrodził właścicieli oraz instruktorów najlepszych ośrodków szkolenia kierowców. Niekwestionowanym liderem okazał się OSK Łukasza Sztymali, który najlepiej przygotowuje do egzaminów praktycznych zarówno w kat. B powyżej 100 egzaminów. W czołówce uplasowali się również m.in Grzegorz Drzewiecki, Paweł Pluta, Leszek i Ryszard Faryna oraz Krzysztof Machowski. W zakresie teoretycznego przygotowania najlepsza była szkoła jazdy ,,Asior” Joanny Cichockiej. W powiecie działa 35 ośrodków szkolenia kierowców (osk) z czego 1 ośrodek w Głuszycy, a 2 w Jedlinie-Zdroju. Jak co roku, Starosta Wałbrzyski dokonał posumowania efektów działania osk, biorąc pod uwagę zdawalność egzaminów praktycznych i teoretycznych. Augustyn Skrętkowicz Wicestarosta Wałbrzyski, gratulując wyróżnionym osobom, dziękował zarówno za efektywność nauki, jak i kształcenie wśród kursantów umiejętności bezpiecznej jazdy: - Cieszę się, że uczą państwo swoich kursantów bezpiecznej jazdy i uświadamiają, że to od nich zależy także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu - podkreślał. Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Wałbrzyskiego oraz WORD, wręczał właścicielom ośrodków szkolenia kierowców Augustyn Skrętkowicz Wicestarosta Wałbrzyski wraz z Leszkiem Tkaczykiem dyrektorem WORD i Janem Gurazdą wicedyrektorem WORD oraz Markiem Czapulą Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. Najlepszym instruktorom wręczono listy gratulacyjne. Po zakończeniu części oficjalnej dokonano podsumowania pracy OSK w 2011 roku, omawiając m.in. dane statystyczne oraz kontrole w osk. Poniżej wywiady z jednymi z najlepszych szkół jazdy w Wałbrzychu. (red)
źródło: 30minut

2012-03-27 15:00

- Zarówno ja, jak i mój ojciec, współzałożyciel szkoły, byliśmy kierowcami zawodowymi. Nasza wiedza opiera więc na praktyce, a nie czystej teorii, co ma duże znaczenie zwłaszcza w nauce na wyższe kategorie – mówi Łukasz Sztymala, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców SZTYMALA. - Na jakie kategorie prawa jazdy można się zapisać w Ośrodku Szkolenia Kierowców Sztymala? - W naszym ośrodku prowadzimy kursy na wszystkie kategorie prawa jazdy tj. A, B, BE, C, CE, D. Kompleksowo można u nas zatem nauczyć się prowadzenia każdego pojazdu zaczynając od motocykla a na autobusie skończywszy. - Co kursanci otrzymują w cenie kursu? - W cenie kursanci otrzymują 30 godzin zajęć teoretycznych z wykładowcą i 30 godzin zajęć praktycznych z instruktorem. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz zestaw materiałów szkoleniowych: podręcznik ABC kierowcy, płytę (CD ) z testami egzaminacyjnymi, zeszyt ćwiczeń z pytaniami egzaminacyjnymi w formie testów oraz książkę ze szczegółowym omówieniem znaków drogowych. Ponadto w naszej szkole w ceniekursu otrzyma się gwarancje profesjonalizmu. Swoją pracę wykonujemy z pasją i zaangażowaniem. Naszym dużym atutem jest to, że zarówno ja, jak i mój ojciec, współzałożyciel szkoły, byliśmy kierowcami zawodowymi. Nasza wiedza opiera więc na praktyce, a nie czystej teorii, co ma duże znaczenie zwłaszcza w nauce na wyższe kategorie. - Na co kursant powinien zwracać uwagę zapisując się na prawo jazdy? - Przede wszystkim na to czy szkoła zapewni mu odpowiednie warunki do nauki. Czy posiada odpowiednią sale wykładową, czy pojazdy są tej samej marki i typu jak te, które będą używane podczas egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz czy wykładowcy i instruktorzy przykładają się do swojej pracy i robią wszystko, aby dopasować sposób nauczania tak, by nauczyć nas jak najwięcej i w jak najbardziej przystępny sposób. - Czy prowadza Państwo szkolenia okresowe dla osób pracujących? - Tak. Prowadzimy zarówno kwalifikacje wstępne, jak i szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych. Kończąc u nas kurs na wyższe kategorie można kompleksowo w jednym miejscu zrobić wszystkie potrzebne uprawnienia. - Czy w Ośrodku Szkolenia Kierowców Sztymala można podwyższyć swoje kwalifikacje? - Jak najbardziej. Oferujemy kompleksowo kursy na wszystkie kategorie jak i potrzebne kierowcom zawodowym kwalifikacje i szkolenia okresowe. Przychodząc do nas np. z kategorią B można ukończyć kurs na kategorie C, CE oraz zrobić potrzebne kwalifikacje, a wtedy droga do zostania kierowcą zawodowym stoi przed nami otworem. red
źródło: 30minut

2012-03-27 15:00

Wyznają zasadę, że lepiej wykonywać mało, ale porządnie.
- Dobry kierowca to bezpieczny kierowca, a więc taki, co potrafi być opanowany, podejmuje właściwe decyzje i szanuję innych użytkowników ruchu drogowego – mówi Paweł Pluta, właściciel szkoły Jazdy „Teacher”.
 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-03-13 11:59

Wspaniałe, potrzebne, pouczające, uświadamiające i emocjonujące- w taki sposób określali spotkanie z Bezpiecznym Kierowcą uczestnicy specjalnego szkolenia z okazji Walentynek. Na gościnnych parkingach Toyoty nawet zmienna, mroźna pogoda nie studziła emocji, które rozgrzewały do czerwoności uczestników, instruktorów i samochody. To bardzo ciekawe doświadczenie, każdy kierowca powinien tego spróbować. Teraz wiem, że muszę jeździć uważniej i starać się doskonalić za kierownicą. Te próby uświadomiły mi, że nie ze wszystkimi sytuacjami na drodze mógłbym sobie poradzić -tak komentował po zakończeniu Krzysztof, jeden z uczestników. Jazda na trolejach podokiem doświadczonych instruktorów bardzo podobała się kierowcom obu płci. Na slalomie równoległy dominowali mężczyźni, ale na próbach precyzyjnych, gdzie liczyło się opanowanie i systematyczność górą były kobiety. I to właśnie tylko z nimi spotkają się specjaliści na kolejnym specjalnym treningu. Szkolenie w ramach akcji „Ekologicznie i bezpiecznie”, przeznaczone wyłącznie dla kobiet odbędzie się już po raz trzeci. -Poprzednie edycje okazały się strzałem w dziesiątkę. Panie w swoim gronie czuły się bardzo swobodnie i świetnie przyswajały przekazywaną im wiedzę- –podkreśla Piotr Starczukowski, szef Akademii Bezpiecznej Jazdy, która wspólnie z Toyotą Motor Manufacturing Poland od siedmiu lat organizuje konkurs „Bezpieczny Kierowca”. Tegoroczna kampania rozpoczęła się już w styczniu. W śnieżnych warunkach szkolenia z bezpiecznej jazdy przeszli pracownicy fabryki Toyota. W lutym, marcu i kwietniu do grona kursantów, bezpłatnie dołączać będą mieszkańcy naszego regionu. Nauka bezpiecznej jazdy, unikanie zagrożeń w ruchu drogowym, jazdy na trolejach, a także ekologiczne i ekonomiczne korzystanie z pojazduto podstawowe zagadnienia, z jakimi zmierzy się ponad 30 pań już w niedzielę, 11 marca.

czytaj więcej... (kliknij)

2011-12-05 12:51

 Adres: Palisadowa 48, 58-316 Wałbrzych
Tel.: 603-275-816
Tel.: 603275816

czytaj więcej... (kliknij)

2011-12-05 12:51

 Wrocławska 2
58-309 Wałbrzych
woj. dolnośląskie

telefon: (74) 8444545

2011-12-05 12:50

 ul. Broniewskiego 65B (IVp.)
58-309 Wałbrzych
tel./fax (074) 6664244,
tel. kom. 0602155841

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM