sowie

Szkoły jazdy w Wałbrzychu, nauka, prawo jazdy

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Doświadczenie procentuje
2012-03-27 15:01

Na rynku działają od 18 lat. Szkolą kierowców każdych kategorii. Rozmowa z właścicielem szkoły jazdy Grzegorzem Drzewieckim.
- Zima czy lato? Kiedy najlepiej rozpocząć naukę jazdy?
- Każda pora roku jest dobra na rozpoczęcie kursu nauki jazdy, ponieważ jeździmy samochodami przez cały rok. Patrząc z pozycji instruktora najefektywniej szkoli się przyszłych kierowców w okresie, kiedy można nauczyć wszystkich prawidłowych manewrów i zachowań na drodze, bezpiecznej jazdy zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Najmniej efektów przynosi nauka jazdy prowadzona zimą, przy intensywnych opadach śniegu, kiedy drogi są nieodśnieżone, stoimy w korkach i wolno poruszamy się do przodu.- Ile standardowo trwają szkolenia?
- Szkolenie kursowe na kategorię na kategorię B przeważnie trwa dwa miesiące plus okres oczekiwania na egzamin państwowy.
- Na czym polegają szkolenia kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego?
- Szkolenie kierowców, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego polegają na uczestnictwie w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez policjanta inspektora ruchu drogowego oraz psychologa. Po takim szkoleniu uczestnikowi odejmowane jest sześć punktów karnych, które uprzednio uzyskał za przekroczenie przepisów ruchu drogowego.
- Jakimi samochodami jeżdżą kursanci w Pana szkole?
- Nasza szkoła jazdy prowadzi szkolenie na pojazdach:kat. B1 Mikrocar, kat. B Fiat Panda, kat B+E Kia Karniwal z przyczepą, kat. C Man TGL, kat. C+E Man TGL z przyczepą oraz kat. D Mercedes 303.
- Od ilu lat istnieje Pana Szkoła Jazdy na rynku wałbrzyskim?
- Moja szkoła funkcjonuje na rynku wałbrzyskim od 1994 roku tj. 18 lat. Jesteśmy jedną ze szkół, którzy szkolą szesnastolatków na kategorię B1. Prowadzimy szkolenie kierowców na kwalifikację zawodową przewozu osób i rzeczy oraz szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych. Red
źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: