sowie

Szkoły jazdy w Wałbrzychu, nauka, prawo jazdy

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
2018-11-28 09:41

Od kilku miesięcy w wałbrzyskiej Galerii Victoria można naładować auto elektryczne. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych wyposażona jest w złącze CHAdeMO/typ 4 i pasuje do najpopularniejszych na rynku modeli m.in.: Nissan Leaf, Kia Soul EV, Citroen C-Zero, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MEV, Toyota RAV4, Mazda Demio EV, Nissan e-NV200. Modele Tesla X i Tesla S mogą być ładowane na stacji przy wykorzystaniu przejściówki.

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-26 09:18

To już dziesiąty rok z rzędu, od kiedy Toyota Motor Manufacturing Poland szkoli swoich pracowników z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i doskonali ich umiejętności za kółkiem. W miniony weekend kolejna grupa osób z TMMP trafiła do finału akcji Piotra Starczukowskiego.
Akcja „Bezpieczny Kierowca” składa się z trzech integralnych części. To przede wszystkim szkolenia z bezpiecznej jazdy oraz konkurs wyłaniający „Bezpiecznego Kierowcę”, a także kampania społeczna o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Toyota Motor Manufacturing Poland jest od samego początku akcji, czyli od 2006 roku, jej aktywnym współorganizatorem i fundatorem udziału mieszkańców regionu w akcji.

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-19 08:27

REGULARNIE KONTROLUJ CIEŚNIENIE W OPONACH

1. JAK CZĘSTO SPRAWDZASZ CIŚNIENIE W OPONACH? Odpowiednie ciśnienie w oponach ma bardzo duże znaczenie na zużycie paliwa w naszym aucie. Na zwiększone spalanie wpływ ma także: bieżnik, szerokość opon, dopasowanie opon do warunków atmosferycznych. Ciśnienie powinno się kontrolować raz na 2 tygodnie. Jednak przed planowaną dłuższą podróżą eksperci zalecają sprawdzanie ciśnienia nawet raz na tydzień. Należy także pamiętać o oponie koła zapasowego! Pomiaru dokonujemy zawsze na zimnym kole, gdyż podczas jazdy koło, a wraz z nim powietrze w oponie nagrzewa się, a co za tym idzie ciśnienie w oponie rośnie.

Pamiętaj! Opory toczenia odpowiadają za 20% spalania!

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-19 08:23

WYKORZYSTUJ PĘD SAMOCHODU

Obecnie samochody są bardzo ciężkie i rewelacyjnie się toczą.

1.Warto toczyć się na luzie. Spadek prędkości jest nieznaczny i prawie niezauważalny dla innych . Wprawdzie silnik zużywa paliwo ale przejedziemy w ten sposób dłuższy dystans niż hamując silnikiem.

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-19 08:20

JEDŹ NA MOŻLIWIE NAJWYŻSZYM BIEGU

1. 60 km/h na najwyższym biegu ? TAK ! Nie zależnie ile biegów ma auto to najwyższy bieg włączony najwcześniej zmniejszy spalanie.
Pamiętaj! Auto pali najwięcej na niskich biegach, przechodząc dynamicznie lecz płynnie na coraz wyższy bieg ograniczamy spalanie.

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-19 08:17

DELIKATNIEJ Z GAZEM

1. RUSZANIE - unikaj tzw. „palenia gumy" ruszając na światłach lub włączając się do ruchu np. z drogi podporządkowanej. Kilka sekund jazdy na wysokich obrotach może powodować taką samą emisję CO2 jak kilka kilkanaście minut ekologicznej jazdy.

Pamiętaj! Bieg pierwszy służy tylko do ruszania - rozpędzenia auta do 10 km/h na odcinku ok. 5m.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-03-21 14:02

Poznaliśmy najlepsze szkoły jazdy i instruktorów, których kursanci w roku 2013 cieszyli się największą zdawalnością egzaminów na prawo jazdy.
Jak co roku władze miasta Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu nagradzają najlepsze ośrodki szkolenia kierowców. Ogółem zdawalność w naszym regionie w ubiegłym roku była stosunkowo niska a na dodatek niższa niż w roku 2012. Egzamin praktyczny w roku 2012 zdało prawie 30% kursantów, w ubiegłym roku tylko niespełna 26,5%. Jeszcze gorzej było z egzaminami teoretycznymi. Jeszcze w 2012 roku testy zaliczało aż prawie 74% zdających. W ubiegłym roku jedynie 45%.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-10-16 09:31

Każdy kierowca wie jak ważna jest prawidłowa konserwacja silnika. To w końcu motor napędowy, „serce” samochodu. Kiedy silnik jest sprawny, samochód działa bez zarzutu, tak jak chcemy, a auto nie zawodzi. Dlatego przypominamy kierowcom. Dbajcie o silniki w swoich pojazdach stosując najlepsze oleje do ochrony swojego silnika. Dni są coraz chłodniejsze, a zima nadchodzi dużymi krokami. Dlatego należy pamiętać, że odpowiednio trzeba zadbać nie tylko o siebie, ale też o swoje…auto. Naprawy i modernizacje nie muszą kojarzyć się wcale z dużymi wydatkami. W sklepie AUTOEXPERT można nabyć najlepszej jakości oleje, które idealnie zabezpieczą każdy rodzaj silnika Waszego samochodu. Trzeba pamiętać że, zanim przyjdą chłody, dobrze jest wymienić olej w silniku, gdyż w niskich temperaturach płyn gęstnieje. W sklepie firmowym znajdującym się przy ulicy Wrocławskiej 45 (poniżej KFC) można kupić oleje najpopularniejszych marek takich jak: Mobil, Castrol, Elf, Shell, Lotos lub też specjalne oleje do silników GM, OPLA czy też samochodów marki Ford.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-03-27 15:01

Na rynku działają od 18 lat. Szkolą kierowców każdych kategorii. Rozmowa z właścicielem szkoły jazdy Grzegorzem Drzewieckim.
- Zima czy lato? Kiedy najlepiej rozpocząć naukę jazdy?
- Każda pora roku jest dobra na rozpoczęcie kursu nauki jazdy, ponieważ jeździmy samochodami przez cały rok. Patrząc z pozycji instruktora najefektywniej szkoli się przyszłych kierowców w okresie, kiedy można nauczyć wszystkich prawidłowych manewrów i zachowań na drodze, bezpiecznej jazdy zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Najmniej efektów przynosi nauka jazdy prowadzona zimą, przy intensywnych opadach śniegu, kiedy drogi są nieodśnieżone, stoimy w korkach i wolno poruszamy się do przodu.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-03-27 15:00

Już po raz kolejny starosta wałbrzyski wyróżnił i nagrodził właścicieli oraz instruktorów najlepszych ośrodków szkolenia kierowców. Niekwestionowanym liderem okazał się OSK Łukasza Sztymali, który najlepiej przygotowuje do egzaminów praktycznych zarówno w kat. B powyżej 100 egzaminów. W czołówce uplasowali się również m.in Grzegorz Drzewiecki, Paweł Pluta, Leszek i Ryszard Faryna oraz Krzysztof Machowski. W zakresie teoretycznego przygotowania najlepsza była szkoła jazdy ,,Asior” Joanny Cichockiej. W powiecie działa 35 ośrodków szkolenia kierowców (osk) z czego 1 ośrodek w Głuszycy, a 2 w Jedlinie-Zdroju. Jak co roku, Starosta Wałbrzyski dokonał posumowania efektów działania osk, biorąc pod uwagę zdawalność egzaminów praktycznych i teoretycznych. Augustyn Skrętkowicz Wicestarosta Wałbrzyski, gratulując wyróżnionym osobom, dziękował zarówno za efektywność nauki, jak i kształcenie wśród kursantów umiejętności bezpiecznej jazdy: - Cieszę się, że uczą państwo swoich kursantów bezpiecznej jazdy i uświadamiają, że to od nich zależy także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu - podkreślał. Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Wałbrzyskiego oraz WORD, wręczał właścicielom ośrodków szkolenia kierowców Augustyn Skrętkowicz Wicestarosta Wałbrzyski wraz z Leszkiem Tkaczykiem dyrektorem WORD i Janem Gurazdą wicedyrektorem WORD oraz Markiem Czapulą Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. Najlepszym instruktorom wręczono listy gratulacyjne. Po zakończeniu części oficjalnej dokonano podsumowania pracy OSK w 2011 roku, omawiając m.in. dane statystyczne oraz kontrole w osk. Poniżej wywiady z jednymi z najlepszych szkół jazdy w Wałbrzychu. (red)
źródło: 30minut