sowie

Szkoły jazdy w Wałbrzychu, nauka, prawo jazdy

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Kobiety za kółko
2012-03-13 11:59

Wspaniałe, potrzebne, pouczające, uświadamiające i emocjonujące- w taki sposób określali spotkanie z Bezpiecznym Kierowcą uczestnicy specjalnego szkolenia z okazji Walentynek. Na gościnnych parkingach Toyoty nawet zmienna, mroźna pogoda nie studziła emocji, które rozgrzewały do czerwoności uczestników, instruktorów i samochody. To bardzo ciekawe doświadczenie, każdy kierowca powinien tego spróbować. Teraz wiem, że muszę jeździć uważniej i starać się doskonalić za kierownicą. Te próby uświadomiły mi, że nie ze wszystkimi sytuacjami na drodze mógłbym sobie poradzić -tak komentował po zakończeniu Krzysztof, jeden z uczestników. Jazda na trolejach podokiem doświadczonych instruktorów bardzo podobała się kierowcom obu płci. Na slalomie równoległy dominowali mężczyźni, ale na próbach precyzyjnych, gdzie liczyło się opanowanie i systematyczność górą były kobiety. I to właśnie tylko z nimi spotkają się specjaliści na kolejnym specjalnym treningu. Szkolenie w ramach akcji „Ekologicznie i bezpiecznie”, przeznaczone wyłącznie dla kobiet odbędzie się już po raz trzeci. -Poprzednie edycje okazały się strzałem w dziesiątkę. Panie w swoim gronie czuły się bardzo swobodnie i świetnie przyswajały przekazywaną im wiedzę- –podkreśla Piotr Starczukowski, szef Akademii Bezpiecznej Jazdy, która wspólnie z Toyotą Motor Manufacturing Poland od siedmiu lat organizuje konkurs „Bezpieczny Kierowca”. Tegoroczna kampania rozpoczęła się już w styczniu. W śnieżnych warunkach szkolenia z bezpiecznej jazdy przeszli pracownicy fabryki Toyota. W lutym, marcu i kwietniu do grona kursantów, bezpłatnie dołączać będą mieszkańcy naszego regionu. Nauka bezpiecznej jazdy, unikanie zagrożeń w ruchu drogowym, jazdy na trolejach, a także ekologiczne i ekonomiczne korzystanie z pojazduto podstawowe zagadnienia, z jakimi zmierzy się ponad 30 pań już w niedzielę, 11 marca.


-Kobiety mają w sobie mniej pewności siebie, a muszę przyznać, ze jeżdżą dużo ostrożniej niż panowie – mówi Piotr Starczukowski, instruktor bezpiecznej jazdy- Dlatego zależało mi na tym, żeby objąć je specjalnym programem szkolenia, podczas, którego dowiedzą się, jak pewnie i zdecydowanie reagować w sytuacjach zagrożenia na drodze – wyjaśnia inicjator bezpłatnych szkoleń. Wśród praktycznych ćwiczeń pojawią się m.in. jazda w poślizgach, slalom,sposoby montowania fotelików dziecięcych, jazda w szpilkach, alkogolach i parkowanie tyłem. Będą także przejazdy hybrydową Toyotą Prius. (
źródło: 30minut)Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: